Tüm Haberler

Bölüm Başkanımız Doç. Dr. Tuba Çonka Yıldız'ın Mekatronik Mühendisliği ve Türk-Alman Üniversitesi ile Alakalı Röportajı

Bölüm Başkanımız Doç. Dr. Tuba Çonka Yıldız'ın Mekatronik Mühendisliği ve Türk-Alman Üniversitesi ile Alakalı Röportajı

TÜBİTAK-BİDEB 2209 Proje Desteği Başarısı

TÜBİTAK-BİDEB 2209 Proje Desteği Başarısı

Mekatronik Mühendisliği 3. ve 4. Mezuniyet Töreni

Türk-Alman Üniversitesi 2019-2020 ve 2020-2021 Akademik Yılları Mezuniyet Töreni 22 Eylül 2021 günü akademik ve idari personel, mezun öğrenciler ve öğrenci yakınlarının katılımıyla gerçekleştirildi.

TÜBİTAK-BİDEB 2209/B Proje Desteği Başarısı

Bölümümüz öğrencilerinin hazırlamış oldukları 7 proje önerisi TÜBİTAK-BİDEB 2209/B Üniversite Öğrencileri Sanayiye Yönelik Araştırma Projeleri Destekleme Programı 2021/1 Dönemi başvurularının sonucunda destek almaya hak kazanmıştır. Öğrencilerimizi ve danışmanlarını tebrik eder, başarılarının devamını dileriz. 

TAÜ Mekatronik Mühendisliği Tercih Başarısı

2020 yılında kamu ve vakıf üniversiteleri bünyesinde üniversite yerleştirme puanına göre, bölümümüz Türkiye’deki diğer Mekatronik Mühendisliği bölümleri arasında taban puan sıralamasında 2., tavan puan sıralamasında ise 1.olmuştur.

TU Berlin ile Çift Diploma Gelişmesi

Üniversitemiz ile Berlin Teknik Üniversitesi arasında Mekatronik Mühendisliği alanında imzalanması planlanan Mevcut Programlar Arası Ortak Lisans Programı Protokolleri YÖK tarafından onaylanmıştır.

Frontiers in Physics Dergisinin Yayın Kuruluna Kabul Gelişmesi

Bölüm başkanımız Doç. Dr. Tuba ÇONKA YILDIZ uluslararası, prestijli "Frontiers in Physics" dergisinin, Radyasyon Dedektörleri ve Görüntüleme uzmanlık alanında uluslararası yayın kuruluna (editorial board) dahil olmuştur. Kendisini tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Teknofest 1.Aşama Başarısı

Üyeleri arasında bölümümüz öğrencilerinin de yer aldığı 5 takım, TEKNOFEST'te farklı kategorilerde ilk aşama olan Ön Tasarım Raporunu başarıyla tamamlamışlardır. Kendilerini tebrik eder, başarlarının devamını dileriz. 

TÜBİTAK-ARDEB 3501 Proje Desteği Başarısı

Bölümümüz Dr. Öğr. Üyesi Abdulkadir ŞANLI’nın “3501-Kariyer Geliştirme Programı” kapsamında TÜBİTAK’a sunduğu proje desteklenmeye hak kazanmıştır.

TÜBİTAK-BİDEB 2209/A Proje Desteği Başarısı

Bölümümüz öğrencilerinin hazırlamış oldukları 5 proje önerisi TÜBİTAK-BİDEB 2209/A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı 2020/2 Dönemi başvurularının sonucunda destek almaya hak kazanmıştır. Öğrencilerimizi ve danışmanlarını tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Yenilikçi Robot Teknolojileri Webinarı

TAÜ-Robotik Kulübü'nün etkinliği olan Türkiye'nin önde gelen robotik şirketlerinden FANUC TURKEY Endüstriyel Otomasyon Firması ile yapılacak  "Yenilikçi Robot Teknolojileri" webinarına bütün öğrencilerimiz davetlidir.

Bilim Elçileri Zirvesi

Türk Hava yolları tarafından düzenlenen; Almanya, Amerika, Avustralya, Fransa, Hollanda, İngiltere, İsviçre, Japonya, Kanada, Güney Kore ve Singapur gibi birçok ülkeden dünyaca ünlü bilim insanlarının konuk olarak yer alacağı "Bilim Elçileri Zirvesi" bu yıl 10-11 Nisan tarihlerinde gerçekleştirilecektir.

Geleceğini Tasarla etkinliğine davet

UTSCH Turkey Teknik Müdürü ve Mekatronik Mühendisleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Yasin Adıgüzel ile düzenleyeceğimiz "Geleceğini Tasarla" konulu sohbetimize sizleri de bekleriz.

TÜBİTAK 2211/A Genel Yurt İçi Doktora Burs Programı Başarısı

Bölümümüz Araştırma Görevlisi Fatih ÇÖGEN, TÜBİTAK 2211/A Genel Yurt İçi Doktora Burs Programından destek almaya hak kazanmıştır. Kendisini tebrik eder, başarılarının devamını dileriz. 

Mekatronik Proje Dersi Çalışmaları

Bölümümüz 5.dönem öğrencilerinin Mekatronik Proje dersinde ilgi duydukları bilim ve teknoloji alanında araştırma tecrübesi edinmeleri amacıyla ve  gerçekleştirdikleri projeleri ekte bulabilirsiniz. Çalışmalarından dolayı öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

TÜBİTAK-BİDEB 2209/B Proje Desteği Başarısı

Bölümümüz öğrencilerinin  TÜBİTAK-BİDEB 2209/B Sanayiye Yönelik Lisans Araştırma Projeleri Desteği Programı 2020/1 Dönemi başvurularının sonucunda 8 proje destek almaya hak kazanmıştır. 

MEKON 2021 / Uluslararası Mekatronik Öğrenci Konferansı

Uluslararası Katılımlı Mekatronik Öğrenci Konferansı, öğrencilerin akademik çalışmalarını, uluslararası bir platformda sunma imkanı sağlayan Türkiye’nin en büyük Mekatronik Konferansı’dır.

Akademisyen ve Öğrencilerimizin Sürücü Yorgunluğu Analizine Dair Çalışmaları Yayımlandı

Mekatronik Mühendisliği öğrenci ve akademisyenlerimizin ELECO 2020'de "Driver fatigue detection with image processing" isimli çalışmaları yayımlandı.

Türk-Alman Üniversitesi ve FEV Türkiye’den Üniversitesi Sanayi İşbirliği Adına Önemli Anlaşma

Türkiye’nin çok dilli yenilikçi üniversitesi olan Türk-Alman Üniversitesi ile otomotiv sektörüne A’dan Z’ye mühendislik çözümleri sunan FEV Türkiye arasında işbirliği protokolü imzalandı.

Teknofest'ten teşvik ödülü

TAÜ Mekatronik ve Endüstri Mühendisliği öğrencilerinin Doç. Dr. Tuba Çonka Yıldız ve Arş. Gör. Fatih Çögen danışmanlığında kurdukları LevanTech takımı, TÜBİTAK’ın düzenlediği TEKNOFEST yarışmasından teşvik almaya hak kazandı.