TÜBİTAK-BİDEB 2209/B Proje Desteği Başarısı

02.02.2021

Bölümümüz öğrencilerinin  TÜBİTAK-BİDEB 2209/B Sanayiye Yönelik Lisans Araştırma Projeleri Desteği Programı 2020/1 Dönemi başvurularının sonucunda 8 proje destek almaya hak kazanmıştır. Öğrencilerimizi ve danışmanlarını tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

1. LABOTEK- Laboratuvar ortamı için robotik kan numune tüpleri sınıflandırma sistemi – Omran Adnanoğlu, İbrahim Nemmura – Akademik Danışman: Dr. Öğr. Üyesi Abdulkadir ŞANLI, Sanayi Danışman:  Serap Dikmenli ( Altınay Robot Teknolojileri)
2. Nesne ayırt etme ve toplama uygulamaları için görüntü işleme tabanlı düşük maliyetli ve kompakt robotik kontrol sistemi tasarımı – Ahmet Nasri, Mohamad Alsati, Baraa Alsaleh – Akademik Danışman: Dr. Öğr. Üyesi Abdulkadir ŞANLI, Sanayi Danışman:  Serap Dikmenli ( Altınay Robot Teknolojileri)
3. Çevre Analizi ve Bildiri Aracı (ÇABA) – Onur Kolsuz, Alişen Berat Özel, İsmail Tarık Özlük – Akademik Danışman: Dr. Öğr. Üyesi Abdulkadir ŞANLI, Sanayi Danışman:  Burak HACIOSMANOĞLU ( DOF Robotics)
4. Derin Öğrenme ile Parkinson hastaları için Sağlık İzleme ve Tedavi Öngörü Sistemi Tasarımı – Berkay Selbes, Yunus Emre Tellioğlu, Taha Furkan Özkorucuklu – Akademik Danışman:  Dr. Öğr. Üyesi Abdulkadir ŞANLI, Sanayi Danışman:  Mustafa KAZANBAŞ  ( DOF Robotics)
5. Pozitron Emisyon Tomografisinde Kullanılabilir Yeni Bir Algıç Önerisinin Benzetiminin Yapılması – Halil UYGUN, Kübra ÜSTÜN, Akademik Danışman: Doç.Dr. Tuba ÇONKA YILDIZ, M.Sc. Onur AKGÜN, Sanayi Danışmanı: Cansu KAPLANOĞLU (KAMLANÇU Nükleer Sanayi ve Ticaret A.Ş.)
6. Görüntü Isleme ile Sürücü Yorgunlugu Tespiti – Zeynep BAŞKAN, Mehmet DÜMAN, Akademik Danışman: Doç.Dr. Tuba ÇONKA YILDIZ, MSc. Fatih ÇÖGEN, Sanayi Danışmanı: Selim YANNIER (FEV TR Otomotiv ve Enerji Araştırma ve Mühendislik Ltd.Şti.)
7. NEMA23 Step Motorlar Için Kapalı Çevrim Servo Sistem Gelistirilmesi – Ozan MUTLU, Koray IŞIK, Akademik Danışman: Doç.Dr. Tuba ÇONKA YILDIZ, Sanayi Danışmanı: M. Tevfik KAPLANOĞLU   (KAMLANÇU Nükleer Sanayi ve Ticaret A.Ş.)
8. Otomasyon UV-C Işınları ile Ortam Sterilizasyonu – Özge MADEN, Erdoğan Uygar TIĞLI, Akademik Danışman: Doç.Dr. Tuba ÇONKA YILDIZ, Sanayi Danışmanı: M. Tevfik KAPLANOĞLU (KAMLANÇU Nükleer Sanayi ve Ticaret A.Ş.)