Geleceğini Tasarla etkinliğine davet

UTSCH Turkey Teknik Müdürü ve Mekatronik Mühendisleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Yasin Adıgüzel ile düzenleyeceğimiz "Geleceğini Tasarla" konulu sohbetimize sizleri de bekleriz.

TÜBİTAK 2211/A Genel Yurt İçi Doktora Burs Programı Başarısı

Bölümümüz Araştırma Görevlisi Fatih ÇÖGEN, TÜBİTAK 2211/A Genel Yurt İçi Doktora Burs Programından destek almaya hak kazanmıştır. Kendisini tebrik eder, başarılarının devamını dileriz. 

Mekatronik Proje Dersi Çalışmaları

Bölümümüz 5.dönem öğrencilerinin Mekatronik Proje dersinde ilgi duydukları bilim ve teknoloji alanında araştırma tecrübesi edinmeleri amacıyla ve  gerçekleştirdikleri projeleri ekte bulabilirsiniz. Çalışmalarından dolayı öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

TÜBİTAK-BİDEB 2209/B Proje Desteği Başarısı

Bölümümüz öğrencilerinin  TÜBİTAK-BİDEB 2209/B Sanayiye Yönelik Lisans Araştırma Projeleri Desteği Programı 2020/1 Dönemi başvurularının sonucunda 8 proje destek almaya hak kazanmıştır. 

MEKON 2021 / Uluslararası Mekatronik Öğrenci Konferansı

Uluslararası Katılımlı Mekatronik Öğrenci Konferansı, öğrencilerin akademik çalışmalarını, uluslararası bir platformda sunma imkanı sağlayan Türkiye’nin en büyük Mekatronik Konferansı’dır.

Akademisyen ve Öğrencilerimizin Sürücü Yorgunluğu Analizine Dair Çalışmaları Yayımlandı

Mekatronik Mühendisliği öğrenci ve akademisyenlerimizin ELECO 2020'de "Driver fatigue detection with image processing" isimli çalışmaları yayımlandı.

Türk-Alman Üniversitesi ve FEV Türkiye’den Üniversitesi Sanayi İşbirliği Adına Önemli Anlaşma

Türkiye’nin çok dilli yenilikçi üniversitesi olan Türk-Alman Üniversitesi ile otomotiv sektörüne A’dan Z’ye mühendislik çözümleri sunan FEV Türkiye arasında işbirliği protokolü imzalandı.

Teknofest'ten teşvik ödülü

TAÜ Mekatronik ve Endüstri Mühendisliği öğrencilerinin Doç. Dr. Tuba Çonka Yıldız ve Arş. Gör. Fatih Çögen danışmanlığında kurdukları LevanTech takımı, TÜBİTAK’ın düzenlediği TEKNOFEST yarışmasından teşvik almaya hak kazandı.

BEST İstanbul Hackathon'unda Üçüncülük

İTÜ Ayazağa kampüsünde düzenlenen BEST İstanbul Hackathonu'na katılan Bilgisayar Mühendisliği ve Mekatronik Sistemler Mühendisliği öğrencilerimiz Batıkan Bora Ormancı, Berin Güler ve Barış Arya Cantepe, geliştirdikleri gerçek zamanlı Besin Öneri Sistemi ile üçüncülük elde ettiler.

Mezunlarımız ne yapıyor?

Mezunlarımızın eğitim öğretim hayatından sonra ne yaptıkları hakkında bilgi almak için tıklayınız.

Staj Günlükleri

Öğrencilerimizin nerelerde staj yaptıklarını öğrenmek için tıklayınız.

Dr. Öğretim Üyesi Ali Can Kaya'nın kazanmış olduğu araştırma ödülü

Bölümümüz öğretim üyelerinden Dr. Ali Can KAYA doktora sırasında yapmış olduğu çalışmalar sebebiyle Berlin Teknik Üniversitesi Proses Bilimi Fakültesi tarafından Araştırma Ödülüne layık görülmüştür.

TAU İKİNCİ MEZUNLARINI VERDİ

Hukuk, Mekatronik Mühendisliği ve İşletme Bölümü Öğrencileri Mezuniyet Coşkusu Yaşadı.